Půjčky na směnku

Nacházíte se v takzvaném registru dlužníků a neplatičů? Potřebujete v co nejkratší možné době vyšší finanční hotovost a banky Váš požadavek radikálně odmítají? Existuje stále několik možností, které by Vás mohli určitě zajímat, a které byste mohli ještě zkusit. Mezi těmito možnostmi se nachází i takzvané půjčky na směnku, o které si nyní něco málo řekneme.

Co je to půjčka na směnku

Tento dotaz Vás bude zajímat v případě, že jste neuspěli se svojí žádostí o finanční pomoc u bankovní instituce. Ať už byl důvod jakýkoliv, banka se vyjádřila negativně a Vám nezbývá nic jiného, než se zaměřit na sektor nebankovní. I zde se vyskytuje velké množství finančních institucí, které nabízejí různé balíčky služeb, včetně půjčky na směnku. Dříve ale, než budete žádat o půjčku na směnku, bude dobré se něco málo o této službě dozvědět. Kromě základní definice také její výhody a hlavně, jaké jsou její negativní stránky, tedy nevýhody.

Půjčka na směnku je v podstatě cenný papír, mnohdy také nazývaný jako úvěrový cenný papír, na kterém nalezneme vždy přesně stanovené údaje. Směnka nabízí dvě základní funkce. První funkce je platební. Jednoduše řečeno, majitel směnky ji může kdykoliv uzná za vhodné proměnit za peníze, jinými slovy ji prodat. Druhá funkce je takzvaná funkce zajišťovací. Spolu se směnkou se ve většině případů váže určitá pohledávka nebo dluh. A právě funkce zajišťovací má za úkol jasnou specifikaci toho konkrétního dluhu pro věřitele.

Jaký je postup při získání půjčky na směnku

Postup při získání této půjčky je naprosto jednoduchý a srovnatelný s jinými případy sjednávání půjček. V podstatě se jedná o to, že žadatel o půjčku sepíše s věřitelem smlouvu o půjčce. Na základě podepsané dohody pak věřitel poskytne žadateli (klientovi) požadovanou výši finančního obnosu.

Smlouva obsahuje veškeré právní náležitosti, stejné jako u jiných bankovních institucí. To znamená částku poskytnuté půjčky, dobu splatnosti, výši jednotlivých splátek, pokuty a penále, RPSN atd. Ovšem ještě nad rámec této smlouvy je s klientem sepsána výše zmíněná směnka ve výši poskytnuté částky věřitelem.

Výhody půjčky na směnku

Největší výhodou této půjčky je rychlost a jednoduchost, jakou lze tuto půjčku získat. Na rozdíl od klasických bankovních institucí a jejich služeb, zde není třeba dlouhého studování historie a pozadí daného klienta. Nebankovní instituce jen zřídka kdy nahlížejí do takzvaného registru dlužníků a hlouběji studují dotyčného minulost.

Nevýhody půjčky na směnku

Největší nevýhodu půjčky na směnku je asi riziko nemožnosti splácet a následný odprodej směnky třetí osobě, která bude následně peníze vymáhat. Již mnohokrát se stalo klientům různých institucí, že se dostali do platební neschopnosti, směnka byla prodána třetí osobě a ta následně začala vymáhat peníze po klientovi, mnohdy chtěla i částku vyšší, než byla ta původní.

Online pjka

Půjčky ihned
Potřebujete rychle peníze? Pokud Vaše finanční situace potřebuje rychlé či dočasné řešení, lze využít snadnou a rychlou půjčku bez nahlížení do registru, bez doložení příjmů a bez ručitele. Peníze máte během pár hodin v hotovosti.

Půjčky bez registru
Potřebujte finanční hotovost bez nahlížení do registru úvěrovaných? Finanční instituce nabízejí několik druhů půjček s nastavením vlastní výše splátky, podle možností klienta. Půjčky jsou řešeny bez ručitele a dokládání o příjmech.

Půjčka bez doložení příjmu
Potřebujte půjčit peníze, aniž byste museli žádat o doložení příjmů Vašeho zaměstnavatele? Půjčky bez dokládání o příjmech jsou jednou z možností. Půjčky jsou nabízeny prostřednictvím finančních institucí i bank.

Úvěry
Půjčky nebo úvěry jsou jednou z možností jak si rychle něco pořídit, aniž by bylo nutné dlouhodobě spořit. Na finančním trhu je několik bank a dalších finančních institucí, které nabízejí finanční produkty na míru.

Půjčky pro nezaměstnané
Dostali jste výpověď v zaměstnání? Než si naleznete novou práci, budete potřebovat překonat finančně náročné období. Pokud nemáte finanční rezervy, je možné využít půjčky, která je nastavená bez dokladování o příjmu.

Rychlé půjčky
Potřebujete peníze v hotovosti do 24 hodin? I pro Vás se na finančním trhu nabízejí specializované formy půjček. Kde je možné online, osobně nebo telefonicky žádat o půjčku. Splátky jsou nastavené podle Vašich potřeb.

Půjčky ihned
Hledáte možnost, kde si půjčit peníze? Nebankovní známou společnosti nabízí možnost získat finanční prostředky, které je možné využít bezúčelně na cokoliv. Splátkový kalendář je nastaven podle klienta.

Exekuční dražby
Exekuce je pojem, který jedni zatracují a druzí hojně využívají k řešení svých pohledávek. Exekuční dražba je jednou z možností. V prvním případě se jedná o dražby elektroniky, poté automobilů a nakonec nemovitostí.