Nebankovní půjčky

Nebankovní půjčky jsou v poslední době velice častým a stále více se opakujícím pojmem, především u lidí, které trápí finanční problémy. Upřímně řečeno, vzhledem k hospodářské krizi, která v těchto letech zasáhla většinu českých domácností, se není ani čemu divit. Ne každý z nás má stabilní měsíční příjem u společnosti (firmy), která je schopna odolat nepříjemným hospodářským změnám na poli světové ekonomiky.

V České republice jsou jednotlivé regiony na různých úrovních a lidé, kteří v nich žijí, mají nesrovnatelné možnosti, výhody ale i nevýhody pro svůj život. Srovnáme-li například města, jako je Praha, Brno a Ostrava, rozdílů najdeme celou řadu. Lepší životní úroveň, větší a zajímavější možnosti pro seberealizaci na straně jedné, omezený rozlet, nejistou budoucnost a momentálně nezajímavé investiční prostředí na straně druhé.

Všechny tyto výše zmíněné aspekty pozitivně i negativně ovlivňují životy nás všech. U každého z nás se poté projevují a je jen na nás, jak se s nimi dokážeme vyrovnat. Pochopitelně, že v mnoha případech hraje i svoji roli vzdělání, které je pro budoucnost a kariéru jedním z klíčových pilířů.

Nyní se ale vraťme zpět k nebankovním půjčkám, které z výše popsanými řádky úzce souvisí. Představme si zcela obyčejnou mladou rodinu, žijící ve městě, kde se průměrný měsíční plat pohybuje kolem 15 tisíc hrubého. Tato rodina musí každý měsíc odvádět nemalé finanční prostředky na nájem, leasing automobilu a v neposlední řadě na samotný rodinný život. Vzhledem k tomu, že společnost, ve které je jeden z členů rodiny zaměstnán snížil svým zaměstnancům v rámci hospodářské krize platy o 10%, začíná mít tato rodina poměrně nepříjemné ekonomické potíže.

Všechny bankovní instituce v regionu rodině zamítly žádost o půjčku, a proto nezbývá než zavítat do nebankovního sektoru a zažádat o půjčku zde. Nebankovní instituce víceméně neřeší, v jaké ekonomické situaci se nacházíte, jaký je Váš pravidelný měsíční příjem, případně kolik jiných půjček máte okolo. Jejich primárním zájmem je podpis smlouvy a získání nového klienta, který se jim upíše na několik let dopředu.

Výhody nebankovních půjček

Jak jsme již zmínili o několik řádků výše, nespornou výhodou nebankovních půjček je poměrně jednoduché a rychlé získání požadovaného úvěru či půjčky. Nebankovní instituce zpravidla ani nenahlíží do takzvaného registru neplatičů a dlužníků, případně ji ani nezajímá, zda-li máte stabilní měsíční příjem v určité výši. Vyřízení nebankovní půjčky je pak otázkou jen několika hodin.

Nevýhody nebankovních půjček

Každá mince má dvě strany. A tak i nebankovní půjčky mají vedle svých výhod i své nevýhody, které Vám zde nyní popíšeme. Především to jsou ve většině případů vysoké úrokové sazby a mnohdy i vyšší měsíční splátky. Naše rada tedy zní, dříve než uzavřete smluvní dohodu s nebankovní institucí svým podpisem smlouvy, důkladně si ji předem prostudujte a zaměřte se na výši úrokové sazby a RPSN. Jsme si více než jistí, že v okamžiku, kdy po několika splátkách zjistíte, o kolik vlastně požadovanou částku přeplatíte, spokojeni nebudete, ba naopak.

Online půjčka

Půjčky ihned
Potřebujete rychle peníze? Pokud Vaše finanční situace potřebuje rychlé či dočasné řešení, lze využít snadnou a rychlou půjčku bez nahlížení do registru, bez doložení příjmů a bez ručitele. Peníze máte během pár hodin v hotovosti.

Půjčky bez registru
Potřebujte finanční hotovost bez nahlížení do registru úvěrovaných? Finanční instituce nabízejí několik druhů půjček s nastavením vlastní výše splátky, podle možností klienta. Půjčky jsou řešeny bez ručitele a dokládání o příjmech.

Půjčka bez doložení příjmu
Potřebujte půjčit peníze, aniž byste museli žádat o doložení příjmů Vašeho zaměstnavatele? Půjčky bez dokládání o příjmech jsou jednou z možností. Půjčky jsou nabízeny prostřednictvím finančních institucí i bank.

Úvěry
Půjčky nebo úvěry jsou jednou z možností jak si rychle něco pořídit, aniž by bylo nutné dlouhodobě spořit. Na finančním trhu je několik bank a dalších finančních institucí, které nabízejí finanční produkty na míru.

Půjčky pro nezaměstnané
Dostali jste výpověď v zaměstnání? Než si naleznete novou práci, budete potřebovat překonat finančně náročné období. Pokud nemáte finanční rezervy, je možné využít půjčky, která je nastavená bez dokladování o příjmu.

Rychlé půjčky
Potřebujete peníze v hotovosti do 24 hodin? I pro Vás se na finančním trhu nabízejí specializované formy půjček. Kde je možné online, osobně nebo telefonicky žádat o půjčku. Splátky jsou nastavené podle Vašich potřeb.

Půjčky Provident
Hledáte možnost, kde si půjčit peníze? Nebankovní známou společnost Provident nabízí možnost získat finanční prostředky, které je možné využít bezúčelně na cokoliv. Splátkový kalendář je nastaven podle klienta.

Exekuční dražby
Exekuce je pojem, který jedni zatracují a druzí hojně využívají k řešení svých pohledávek. Exekuční dražba je jednou z možností. V prvním případě se jedná o dražby elektroniky, poté automobilů a nakonec nemovitostí.